Mikołajkowy turniej w Pleśnej

W mikołajkową, choć właściwiej powiedzieć, że w wigilijnie barbórkową... ale co tam, nie w tym rzecz...

W sobotę, 3 grudnia Sokoliki 2007 wyruszyły na "V Halowy Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej rocznik 2007 i młodsi" w Pleśnej.

W grupie los nam wybrał, a my staraliśmy się im sprostać, kolejno drużyny: UKS 6 Jasło - wygrywany 1-0, DAP Dębica - przegrywamy 0-3, MFK Stara Lubownia - remis 1-1 i LUKS Skrzyszów - również remis 1-1. Te wyniki dały nam dopiero 3 miejsce w grupie i prawo gry o 5 lokatę w całym turnieju. W ostatnim naszym starciu ulegliśmy, po najlepszym tego dnia meczu, Świętokrzyskiej Akademii Sportu 1-2. Zajęliśmy ostatecznie miejsce szóste.

Gra nasza falowała mocno, a sinusoida tych fal była jak dotąd niespotykana w tej grupie. Zaliczyliśmy dobre otwarcie, potem mocno łupnęliśmy o dno naszych możliwości, by powoli, z meczu na mecz, przypominać sobie jak uczymy się grać. Na najwyższy poziom wspieliśmy się w ostatnim starciu. Wobec trudnego przeciwnika pokazaliśmy grę agresywną, z pomysłem i polotem. Brakło tylko odrobiny skuteczności i szczęścia. Organizatorzy wyróżnili Kubę Stachonia jako najlepszego zawodnika naszej drużyny.

Wyjazd oceniamy na plus. A sam turniej organizacyjnie i futbolowo stał na dobrym poziomie. Z pewnością zawitamy do Pleśnej za rok.

Skład: bramkarze - Kamil Dąbrowski i Bartosz Szczypta, w polu grali: Filip Mamala, Mikołaj Opyd, Kamil Talar, Karol Talar, Adam Orłowski, Kuba Fiut, Kuba Stachoń, Kuba Kaliciecki, Filip Izworski i Marcin Mróz.

rm.

ps. Kilka zdjęć w Galerii