Trzeci czyli ósmy turniej ParkM LIgi Popradzkiej w Starym Sączu!

W sobotnie przedpołudnie, 11 lutego, na ósmym już turnieju ParkM Ligi Popradzkie, a trzecim zgodnie z regulaminem organizowanym przez Sokoliki, stawiły się ekipy: Mineralnych Krynica, Skalnika Kamionka Wielka i po dwie drużyny z Łącka - A i B oraz Sokoliki B (trener Maciek) i C (Krzysztof i Robert). Skoro zebrało się sześć zespołów, to wiadomo, że meczów było aż 15. Wszystkie były rozgrywane z wielkim zaangażowaniem, a każdy z piłkarzy dawał z siebie więcej ambicji, niż nie przymierzając, piłkarze Atletico Madryt! Uprzedzając i uspokajając Kibiców Sokolików trenera Maćka spieszymy donieść, ze ciężka praca na treningach popłaciła... TAK!, zdobyli pierwsze punkty w Lidze!

Oto komplet wyników:

Łącko A - Sokoliki C 4-1
Łącko B - Sokoliki B 1-2
Skalnik - Łącko A 0-1
Mineralni - Łącko B 4-0
Skalnik - Sokoliki C 2-0 (T)
Mineralni - Sokoliki B 4-0 (T)
Łacko B - Sokoliki C 1-1 (T)
Skalnik - Mineralni 0-4 (T)
Sokoliki B - Łącko A 0-4 (T)
Łącko B - Skalnik 1-1
Sokoliki C - Mineralni 1-4
Łącko A - Łącko B 2-0 (T)
Sokoliki B - Sokoliki C 0-2
Łącko A - Mineralni 1-3
Sokoliki B - Skalnik 0-2

W turnieju wygrała drużyna Mineralnych Krynica z kompletem 15 punktów. Na podium zameldowały się Łącka A i Skalnik. Miejsce czwarte przypadło Sokolikom C, piąte Sokolikom B, a puchar z cyfrą VI powędrował do ekipy Łącka B.

Tabela ParkM Ligi Popradzkiej po ostatnim turnieju (w kolumnie 3 - ilość meczów), w 4 - ilość punktów):

1 Mineralni 14 37
2 Sokoliki A 13 31
3 Łącko A 14 30
4 Łukowica 14 27
5 Rytro 13 24
6 Szczawnica 14 17
7 Skalnik 16 17
8 Sokoliki C 15 13
9 Łącko B 14 5
10 Sokoliki B 15 3

W klasyfikacji snajperów nadal prowadzi Artur Brzozowski z Sokolików A (25 goli), za nim Kuba Czajka z Mineralnych (19) i Maciek Wielocha z Łukowicy (18).

Jak wiadomo w futboli wszystko jest możliwe, ale przed ostatnimi dwoma turniejami rundy zasadniczej, podział na grupę złotą i srebrną wydaje się już dokonany. Nie odbieramy tutaj oczywiście szans na awans do pierwszej piątki ekipie Jarmuty Szczawnica. Być może o awansie zadecyduje bezpośrednie starcie podopiecznych trenera Łukasza Kramarczyka z mocną ekipa Popradu Rytro. Jednego jesteśmy pewni - emocje będą do końca, a Wielki Finał zapowiada się niesamowicie ciekawie!

Za tydzień gramy w Łącku. Zapraszamy w imieniu organizatora turniejów nr 9 i 10!