Park-M Liga Popradzka na mecie rundy zasadniczej!!

W ostatnia sobotę, 18 lutego, hala w Łącku i łącki UKS GOL gościły wszystkie drużyny uczestniczące w tegorocznej edycji Park-M Ligi Popradzkiej. Tym razem nie były to charakterystyczne dla Ligi miniturnieje. Było bardziej "roboczo", musieliśmy bowiem rozegrać mecze brakujące do zamknięcia kalendarza rundy zasadniczej. Niektóre ekipy rozegrały więc dwa mecze, innym brakowało po pięć. Rozpiska i wyniki:

Mineralni - Szczawnica 0-0
Skalnik - Łącko A 0-1
Mineralni - Łącko B 3-0
Skalnik - Szczawnica 0-1
Mineralni - Łukowica 0-0
Rytro - Szczawnica 1-0
Łukowica - Mineralni 0-1
Szczawnica - Sokoliki C 0-1
Rytro - Łącko A 0-0
Sokoliki A - Łukowica 6-0
Rytro - Łącko B 2-0
Sokoliki A - Sokoliki C 1-0
Sokoliki B - Łukowica 0-4
Łącko A - Rytro 0-0
Łącko B - Sokoliki A 0-9
Rytro - Sokoliki B 4-0
Sokoliki A - Łącko B 5-0
Sokoliki B - Sokoliki C 0-1
Łącko A - Sokoliki A 2-4

Po rundzie zasadniczej liderem jest drużyna Sokolików A trenera Kuby Bobera przed Mineralnymi trenera Łukasza Myśliwca i Łąckiem A trenera Janka Mrówki. Do grupy złotej dołącza do nich młodzi piłkarze Popradu z Rytra trenera Grzegorza Dudy i Uran Łukowica trenera Mariusza Tokarczyka.

Przypomnijmy to co najważniejsze od tego momentu. Tabela po rundzie zasadniczej będzie podzielona na dwie pięciodrużynowe grupy - złotą i srebrną. Podział odbywa się wg zasad obowiązujących w Ekstraklasie - punkty zostają podzielone na pół z zaokrągleniem w górę, bramki zostają. Podczas Wielkiego Finału, który tym razem rozgrywany będzie 18 marca w Rytrze drużyny rozegrają ostatni turniej w ramach podzielonych grup.

A tabela i grupy wyglądają następująco:

drużyna punkty punkty po podziale
Sokoliki A 46 23
Mineralni 45 23
Łącko A 35 18
Rytro 35 18
Łukowica 31 16
Szczawnica 21 11
Sokoliki C 19 10
Skalnik 17 9
Łącko B 5 3
Sokoliki B 3 2

W klasyfikacji strzelców mocno odskoczył wszystkim Artur Brzozowski z Sokolików A. Zdobył już 39 goli. Wydaje się więc, że Maciek Wielocha z Łukowicy (21), Kuba Czajka z Mineralnych (19) i Piotrek Mrówka z Łącka A (18) walczą między sobą już tylko o miejsca na snajperskim podium.

Wielki Finał już za miesiąc. Szczegóły w komunikacie przed 18 marca. Patrząc na tabele można już dziś założyć, że wiele się jeszcze w kolejności może zdarzyć tak w grupie srebrnej jak i złotej. Już teraz zapraszamy razem na partnerem tytularnym, firmą Park-M, do oglądania i gorącego kibicowania, bo poziom rozgrywek i emocje są na wysokim poziomie.

ps. Tym razem tylko kilka fotek w załączonej galerii