Inauguracja Ligi !

Dzisiaj, w godzinach dopołudniowych zostały rozegrane dwa mini-turnieje, a to oznacza, że rozpoczęły się rozgrywki Ligi Popradzkiej. Punktualnie o godzinie 9.00, na boisko hali przy Gimnazjum w Starym Sączu wybiegły zespoły Biegoniczanki i Popradu Muszyna. Zacięty mecz, sporo emocji a ostateczny wynik 1-5. Chwilę później na parkiecie zameldowali się gracze Popradu ale tego z Rytra, a naprzeciwko stanęły starsze Sokoliki, bo z rocznika 2004. Nerwowo grali zarówno jedno jak i drudzy, szczęście jednak było przy ekipie gospodarzy i mecz zakończył się wynikiem 3-0. Chłopcy z Rytra chwilkę odpoczęli, a potem stanęli do walki z podrażnioną przegraną Biegoniczanką. Sporo emocji, akcje dynamicznie przenosiły się spod jednej bramki pod drugą, aż sukcesem zakończyła się akcja Biegonic i mecz zakończył się wynikiem 1-0 dla Biegoniczanki. Podobnym wynikiem rozstrzygnął się również pojedynek Muszyny i Sokolików 04. Błąd w wyprowadzeniu piłki naszych, kosztował nas utratę bramki na samym początku spotkania. Na odrobienie strat brakło czasu i szczęścia. W ostatniej serii, w "Popradowo-derbowym" starciu, Muszyna gładko pokonała Rytro 6-0, a w meczu Sokolików i Biegoniczanki jedyne czego brakło to tylko bramek ... Wynik 0-0.
Kolejność rozgrywek 1 turnieju LP ustaliła się następująco:
Muszyna - 9 pkt z bilansem bramek +9
Sokoliki 04 - 4 pkt z bilansem bramek +2
Biegoniczanka - 4 pkt z bilansem bramek -3
Rytro - 0 pkt z bilansem bramek -10
Takie też wyniki przeszły do ogólnej tabeli Ligi, a pamiątkowe puchary do rąk kapitanów wszystkich drużyn.

Na godzinę 11.00 dotarły do nas zespoły rozpisane do gry w drugim turnieju i nastąpiło oficjalne otwarcie rozgrywek. Dokonał go Honorowy patron Ligi i fundator Przechodniego Pucharu Burmistrz Miasta i Gminy Stary Sącz Pan Jacek Lelek. Przypomnijmy, że dziś zdobi on gablotę ekipy Galicji Nowy Sącz, a na własność Puchar ten można zdobyć wygrywając Ligę Popradzka trzykrotnie.

Zaraz po oficjalnym rozpoczęciu, rozpoczął się mecz młodszych Sokolików 05 i prawdopodobnie faworytem, graczami Grodu Podegrodzie. Mocny i bardzo zimny prysznic sprawili naszym chłopcom sąsiedzi zza rzeki - 10-0! Bardzo ciekawie się zaczął i przebiegał mecz młodzieży z Łącka - Szkółki Piłkarskiej GOL, z rywalami z Kamionki. Padło sporo bramek, a zwycięstwo było raz przy jednych, to znów przy drugich. Ostatecznie wygrała ekipa z Łącka 4-3. Podobny przebieg miało spotkanie Sokolików05 i Skalnika. Nasi prowadzili już 4-2, niestety brakło koncentracji i schodziliśmy z jednym punktem w kieszeni, padł bowiem remis 4-4. W kolejnych meczach bezlitosne było Podegrodzie - najpierw rozstrzelali Łącko 7-0, a potem Kamionkę 6-0. Dla przesympatycznej drużyny z Łącka nie mieli tez litości gospodarze i w nerwowym starciu ograli "Śliwkowych" 2-0. Kolejność ostateczna turnieju nr 2 wyglądała więc następująco:
Gród Podegrodzie - 9 pkt, bramki +23
Sokoliki05 - 4 pkt, bramki -8
SP GOL Łącko - 3 pkt, bramki -7
Skalnik Kamionka Wlk. - 1 pkt, bramki -8.

Po pierwszej kolejce w tabeli Ligi prowadzi Gród, przed Muszyną - mają po 9 punktów. Po 4 punkty mają obie ekipy Sokolików i Biegoniczanka, 3 pkt - GOL Łącko, Skalnik 1 pkt, a tabelę zamyka Rytro z zerowym bilansem punktowym.

Zawody społecznie sędziował Pan Artur Kaleta, serdecznie dziękujemy!

Na kolejne turnieje zapraszamy do Muszyny - 6 grudnia i do Łącka 20 grudnia.

rm