Sokoliki 2008 znów w finale!

W sobotnie przedpołudnie Sokoliki z rocznika 2008 rozpoczęły swój ostatni w tym sezonie turniej. Zostaliśmy zaproszeni na cykliczny "Dunajec Kids Summer Cup". Turniej ten odbywa się na terenach sądeckiej PWSZ. Gospodarzem i organizatorem był MUKS Dunajec. Cóż powiedzieć... Było baaaardzo gorąco, były wielkie, prawie jak na Euro2016, emocje,.... i w końcu mamy zasłużone wakacje!

A że zasłużone, to potwierdził to m.in. i ostatni nasz turniej. W grupie los przydzielił nam ekipy Halnego Kamienica (przegrywamy 0-1), Dunajec III (wygrywamy 1-0, gol Kuby Kalicieckiego) i Dunajec II (wygrywamy 2-1, decydujące trefienie z rzutu wolnego Filipa Mamali). Potem długo liczono punkty, bramki i "choć co" i okazało się, że w ćwierćfinale gramy z drużyna Dunajec I. Nadarzyła się więc okazja na rewanż za dwie marcowe porażki na turnieju w Krakowie. Niestety tracimy szybko bramkę i zmuszeni jesteśmy gonić wynik. Pogoń udała się, a wyrównanie znów zapewnia nam Filip Mamala. Niczym legendarny Juninho Pernambucano, po raz drugi w tym turnieju pięknym uderzeniem z rzutu wolnego umieszcza piłkę pod poprzeczką bramki przeciwnika! Do końca meczu gole nie padły, o wyniku decydowały rzuty karne. Przypomina się mecz Polska-Szwajcaria. My trafiamy 3 razy - F. Mamala, Kamil Talar i Filip "Jasiek" Izworski. Rywal myli się jeden raz. Wielka radość, My gramy dalej, dla eksportowej drużyny Dunajca turniej już się skończył!

W półfinale gramy z Akademią GOAL. Rywal na początku ostro rzucił się na nas. Przetrzymaliśmy i uderzyliśmy mocno. Kamil Talar pociągnął w swoim stylu prawą stroną i ... było 1-0. Spodobało mu się najwyraźniej, bo uderzył jeszcze kilka razy, z czego dwa razy piłka znów znalazła się w siatce. Przeciwnika było stać tylko na jedno trafienie. Wygrywamy 3-1.

W finale przypadło nam grać w akademią z Sanoka. Mocna ekipa. Zostawili więcej sił i po kilku minutach wyrównanej gry, zdominowali nas. Dominację tą poparli dwoma golami, mimo fantastycznej postawy Bartka Szczypty w bramce. Mamy srebrne medale, puchar za drugie miejsce i statuetkę najlepszego bramkarza turnieju. Gratulacje!

Skład: Bartek Szczypta, Filip Mamala, Mikołaj "Mika" Opyd, Kamil Jurek, Łukasz Król, Kuba Fiut, Sebastian Hejmej, Karol Talar, Kamil Talar, Filip "Jasiek" Izworski, Kamil Dąbrowski, Kuba "Kali" Kaliciecki.

Turniej nam wyszedł i to dość niespodziewanie! Szczerze mówiąc nie nastawialiśmy się na taki wynik. Planowaliśmy po prostu pograć sobie wakacyjnie, na roztrenowanie. I tak graliśmy w grupie. Skoro jednak okazja sama nam w ręce wpadła (rewanż z Dunajcem, gra w finale), grzechem było by jej nie wykorzystać. Kosztowało to jednak Sokoliki dużo sił. Niesamowity upał towarzyszył temu turniejowi od samego początku. Sześć meczów zagranych na sztucznej murawie w temperaturze ponad 30 stopni.... to wysiłek, który dawał się we znaki, wysiłek, który mógłby przysłowiowo "zabić i konia". Wytrzymaliśmy. Z wiarą, że co nas nie zabije, to nas wzmocni, udajemy się na miesięczny wypoczynek. Mówimy tu od Sokolikach. Trenerzy za to zabierają się do opracowywania planów na kolejny sezon.

A jest nad czym popracować, bo sporo mamy zmian w sztabie trenerskim, sporo przed nami wyzwań na następny rok. Do zobaczenie w sierpniu! Sokoliki the Best!

rm.

Do oglądania kilkunastu zdjęć zapraszamy do galerii.