II ZIMOWY FESTYN PIŁKARSKI WINTER KIDS CUP 2018 za nami!

Prawdziwe święto piłkarskie dla siedmiolatków na hali widowiskowo-sportowej w Rytrze! UKS Sokoliki Stary Sącz we współpracy z Al-plast Poprad Rytro byli organizatorami II edycji zabawy piłkarskiej w kategorii U-7! Przypomnijmy, pierwsza edycja odbyła się rok temu w Barciach, gdzie wystąpiło sześć drużyn. Tym razem rozmach był, gościliśmy niemal 100 małych piłkarzy z 10 różnych drużyn. Swoją obecnością zaszczycili nas reprezentanci klubów: Uran Łukowica, Płomień Limanowa, Poprad Muszyna, Mineralni Krynica-Zdrój, Korona Beskidu, APMT Rożnów oraz gospodarze Sokoliki trenera Pawła Marduła z rocznika 2011, ich młodsi koledzy trenera Kuby Bober z rocznika 2012/13 oraz drużyny z Popradu Rytro, trenera Grzegorza Dudy rocznik 2011 oraz trenera Bartka Stokłosy z rocznika 2012/13.

Festyn piłkarski został zorganizowany w trosce o rozwój młodych zawodników oraz możliwość konfrontacji z rówieśnikami. Nie było prowadzone klasyfikacji zawodów, dlatego każdy, kto pojawił się na boisku zajął pierwsze miejsce,radość naszych małych bohaterów była największą wygraną tego dnia. Na kolejnym stopniu podium uplasowali się trenerzy, którzy świetnie przygotowali drużyny, oraz dbali o sprawny przebieg zabawy – dziękujemy! Kibice-rodzice również zasługują na wyróżnienie, cieszy nas fakt, że wszyscy rozumieli cel naszego spotkania i świetnie bawili się na trybunach.

Zabawa polegała na dwóch etapach; pierwszy to, to co sprawia najwięcej radości, gra w piłkę –rywalizowaliśmy systemem każdy z każdym na 2 boiskach gdzie graliśmy 3+1. We wszystkich meczach padło ponad 200 bramek, dzieci mogły poczuć się jak wielcy piłkarze, strzelając gole, broniąc bramki i wykonując ciekawe zagrania.

Drugi etap to konkursy techniczne – głównym ich celem było nie tylko ciekawe zorganizowanie czasu wolnego podczas oczekiwanie na mecz, ale również porównanie rozwoju umiejętności technicznych, czyli tego, co dzieciaki uczą się na treningach.
Celność, prowadzenie piłki i żonglerka to konkursy, które nie tylko miały ogromne zainteresowanie, ale również pokazały, że są wśród nas przyszłe gwiazdy piłki nożnej.

W nagrodę za najlepsze wyniki w każdej z konkurencji przygotowaliśmy dla najlepszych pamiątkowe statuetki.
Wśród nich znaleźli się:
Celność – Żelazko Julek (Poprad Rytro)
Prowadzenie piłki – Król Igor (Poprad Muszyna)
Żonglerka –CiorachKacper (Poprad Muszyna)
Gratulujemy!

Na zakończenie dnia pełnego gry, radości i zmęczenia, każdy zawodnik dostał pamiątkowy medal, na który wszyscy zasłużyli. Wyróżniliśmy również najlepszych zawodników każdej drużyny – tytuł ten przypadł kolejno:
Poprad Rytro 12 – Jakub Pawlik
APMTRożnów – Kacper Hajduk
Uran Łukowica – Krystian Iwan
Korona Beskidu – Wojtek Kuziak
Sokoliki 12 – Kuba Górski
Płomień Limanowa – Julia Matras
Poprad Rytro 11 – AdamPopielajew
Mineralni Krynica – Filip Grzyb
Poprad Muszyna – Marcin Sobczak
Sokoliki 11 – Jan Głębocki

Wybraliśmy również MVP całego festynu, który wyróżniał się zarówno w konkursach technicznych, jak i w grze, gdzie zdobył prawie 30 goli! Został nim Jakub Chochorowski (Sokoliki 11), gratulujemy!

Dziękujemy zaproszonym drużynom za udział, cieszymy się, że możemy bawić się razem z wami! Dziękujemy również Popradowi Rytro za współpracę! Trzecia edycja festynu piłkarskiego w kategorii U-7 już za rok! Zapraszamy!

Zdjęcia autorstwa Pana Marcina Chochorowskiego