Uczniowski Klub Sportowy Sokoliki Stary Sącz

Oficjalna data powstania UKS Sokoliki to 19 listopada 2012 roku, kiedy uchwałą zostało powołane do życia Stowarzyszenie. Niemniej jednak szkoleniem najmłodszych starosądeczan zajmujemy się od maja 2010 roku. To właśnie od tej daty prawdę mówiąc piszę się nasza historia. Swoją piłkarska przygodę zapoczątkowaliśmy jako kilkunastoosobowa szkółka starosądeckiego MKS Sokół. Pod okiem naszych pierwszych trenerów i współzałożycieli Macieja Mamaka i Krzysztofa Szewczyka rozpoczęli zajęcia jako jedna i jedyna wtedy grupa chłopcy z rocznika 2000 i … sporo młodsi. Na tyle młodsi, ze kilku z nich jeszcze dziś trenuje jako Sokoliki.

Corocznie na zajęcia w UKS Sokoliki uczęszcza ok. 100 dzieci. Trenują oni piłkę nożną w kilku grupach wiekowych pod okiem wykwalifikowanych trenerów - Michał Jabłoński, Adam Markiewicz, Kuba Bober, Tomasz Popiela, Paweł Marduła, Krzysztof Szewczyk i Robert Mysior.

Głównym i nadrzędnym celem naszej działalności jest promowanie sportu wśród najmłodszych. To pierwszy krok, bo w tak małym środowisku jak nasze, od tego właśnie byliśmy zmuszeni zacząć. Mocno postawiliśmy więc na wyciągnięcie dzieci z domów, sprzed komputerów i zaproponowanie alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Chcemy zaszczepić w nich bakcyla ruchu dla zdrowia, zdrowego współzawodnictwa i czerpania z tego radości. Cel ten, ze wsparciem rodziców i władz Starego Sącza, krok po kroku udaje nam się osiągać. Świadczy o tym rosnąca ciągle popularność Klubu. Pozwala nam to nieśmiało coraz częściej myśleć o kolejnym etapie, tj. o ostrożnej selekcji pod względem umiejętnościowym i pracy o wynik, nie rezygnując oczywiście z powszechności i nieograniczonej dostępności do zajęć.

Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że Klub i jego kadra jest również współorganizatorem wspaniałej pod względem poziomu sportowego i organizacyjnego imprezy - Turnieju Sokolika. Dzięki temu mamy okazję spotkać się i zagrać z "firmami", o których słyszymy w mediach, zmierzyć się na boisku twarzą w twarz być może z przyszłymi gwiazdami polskiego i europejskiego futbolu. To bardzo motywuje i wyzwala dodatkowe zaangażowanie do treningu.

W bieżącym sezonie do VIII MTS'a grupę z rocznika 2008 przygotowuje duet trenerski Krzysztof Szewczyk i Robert Mysior.

Mając na uwadze nasze nadrzędne cele, które są dla nas absolutnie najważniejsze, nie rezygnujemy z planów ambitnych. Podnoszenie poziomu umiejętności, poprzez zwiększenie ilości godzin treningowych, sparingi z drużynami o wysokich umiejętnościach piłkarskich jest naszym sposobem na to, alby o UKS Sokoliki mówiło się też jako o szkółce, która szkoli przez wielkie „S”. No i oczywiście naszym ostatecznym celem, do którego wytrwale będziemy dążyć jest w niezbyt odległej perspektywie czasowej wygranie Turnieju Sokolika, najlepszej i najbardziej prestiżowej imprezy dla kategorii U-10 w Europie!