Województwo Małopolskie partnerem V Turnieju Sokolika

Od dnia 1 maja wchodzi w życie podpisana w kwietniu br. umowa, na mocy której Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego stał się partnerem V Międzynarodowego Turnieju Sokolika. Jak to się stało, że samorząd wojewódzki dostrzega wysiłki organizatorów w zakresie promocji miasta i regionu, docenia wkład i zaangażowanie działaczy w popularyzację sportu dziecięcego i tym samym, swoim udziałem podnosi rangę imprezy?

Uznanie i idące za nim środki finansowe oczywiście nie spadają na nasz Klub jak biblijna manna z nieba. Wystartowaliśmy do ogłoszonego w styczniu konkursu i najwidoczniej nasza propozycja znalazła uznanie. Wartość zgłoszonego projektu pt. "Organizacja Międzynarodowego V Turnieju o Puchar Sokolika" została określona na prawie 25 tysięcy zł., a udział w nim dotacji "marszałkowskiej" został określony na 13 tysięcy. Pozostała część tej kwoty to wkład własny, środki pozyskane od adresatów zadania oraz praca społeczna określona w umowach wolontariackich.

Trzeba mieć oczywiście świadomość, że projekt ten i jego wartość, obejmuje tylko część całości kosztów organizacyjnych V MTS'a. Nieocenione w realizacja przedsięwzięcia jest wsparcie sponsorów i pozostałych partnerów Turnieju. Kto wspiera Turniej możemy się dowiedzieć zaglądając na oficjalna stronę Turnieju Sokolika. Zapraszamy!

rm