Ruszyła Park M Liga Popradzka!

W ostatnia sobotę (26 listopada) ruszyła dawno wyczekiwana, czwarta już edycja Ligi Popradzkiej. Tym razem bogatsza, bo więcej drużyn, no i przede wszystkim wzmocniona nowym partnerem. Patronem tytularnym Ligi została bowiem starosądecka firma Park M! Honorowy patronat na Ligą sprawuje od samego początku jej istnienia, Burmistrz Starego Sącza, Pan Jacek Lelek.

Równo o 10.00 Dyrektor Gimnazjum im. J.Słowackiego, Pan Stanisław Majca przywitał serdecznie wszystkich uczestników rozgrywek, a po chwili odbyło się losowanie tabeli turnieju i rozległ się pierwszy meczowy gwizdek. Przypomnieć należy, że Liga rozgrywana jest w kategorii wiekowej U-11, w systemie mini-turniejów w okresie od listopada do marca, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest organizacja przez każdą uczestniczącą drużynę jednego takiego turnieju. Po rundzie zasadniczej ( w tym roku aż 180 meczów!), wzorem ekstraklasowym, dzielimy punkty na pół,  a w efekcie tego uczestników na dwie grupy - Złotą i Srebrną, i gramy Wielki Finał. W tej edycji gospodarzem tego finału będzie Poprad Rytro. Pierwsze dwa turnieje do przeprowadzenia przypadły, jak co roku pomysłodawcom i organizatorom, czyli klubowi UKS Sokoliki.

W turnieju nr 1 (sesja dopołudniowa) wystąpiły drużyny: MUKS Mineralni Krynica-Zdrój, UKS GOL Łącko A, Jarmuta Szczawnica i dwie drużyny Sokolików - A trenera Kuby i B trenera Maćka. W tym turnieju padły następujące wyniki:

Sokoliki A - Sokoliki B 13-0
Szczawnica - Łącko A 0-0
Mineralni - Sokoliki B 10-0
Sokoliki B - Szczawnica 0-3
Mineralni - Sokoliki A 2-2
Szczawnica - Mineralni 1-0
Łącko A - Sokoliki B 8-1
Mineralni - Łącko A 3-1
Sokoliki A - Szczawnica 1-0
Łącko A - Sokoliki A 1-0

Cztery ekipy uzyskały po 7 punktów do ogólnej tabeli, z punktowym zerem na koncie, ale ze strzelonym pierwszym golem, swój debiut zakończyła tylko ekipa Sokolików B.

Po zakończeniu gier turnieju nr 1, nastąpiła ceremonia oficjalnego otwarcia Park M Ligi Popradzkiej, którego w imieniu Patrona dokonał Pan Mirosław Kogutowicz. Życząc dobrej zabawy w duchu fair, Pan Mirosław zapewnił o wielkim zainteresowaniu, z jakim Drużyna Parku M będzie przyglądać się rozgrywkom Ligi, a kto wie... może wielkim karierom piłkarskim, które się właśnie zaczynają.

Po tej krótkiej ceremonii, rozpoczęliśmy rozgrywki w ramach turnieju nr 2. Wystąpiły w nim: UKS GOL Łącko B, Uran Łukowica, Poprad Rytro, KS Skalnik Kamionka Wielka oraz trzecia, najmłodsza ekipa Sokolików. Wyniki:

Łukowica - Łącko B 6-1
Rytro - Skalnik 1-0
Łącko B - Rytro 0-1
Sokoliki C - Łukowica 2-2
Rytro - Sokoliki C 1-0
Skalnik - Łącko B 3-0
Sokoliki C - Skalnik 1-4
Łukowica - Rytro 1-4
Skalnik - Łukowica 0-2
Łącko B - Sokoliki C 0-5

W tym turnieju komplet punktów zdobyła ekipa Popradu Rytro i przez najbliższe dwa tygodnia jest liderem Park M Ligi Popradzkiej. Tabela po pierwszej kolejce zaś wygląda następująco:

drużyna mecze punkty bramki
zdobyte stracone bilans
1 Rytro 4 12 7 1 6
2 Sokoliki A 4 7 16 3 13
3 Mineralni 4 7 15 4 11
4 Łukowica 4 7 11 7 4
5 Łącko A 4 7 10 4 6
6 Szczawnica 4 7 4 1 3
7 Skalnik 4 6 7 4 3
8 Sokoliki C 4 4 8 7 1
9 Łącko B 4 0 1 15 -14
10 Sokoliki B 4 0 1 34 -33

Mamy już terminy następnych turniejów. Będą one grane 10 grudnia w dwóch miejscach. Turniej nr 3 - Łukowica w składzie - Łukowica, Szczawnica, Łącko A i B i Sokoliki C, a turniej nr 4 - Rytro w składzie - Rytro, Mineralni, Sokoliki A i B i Skalnik. Zapraszamy serdecznie!

rm