Mała Liga Popradzka - finały

Zanim ogarnie nas wszystkich "dejśśśmanowski" szał, lub mordęga, jak twierdzą niektórzy rodzice ;) spieszymy donieść, że w ubiegły weekend całościowo stał pod znakiem Ligi Popradzkiej. W niedzielę rywalizowała grupa U-11, ale za to w soboooteee, ale za to w soboooteee.... :-D

W Łącku od godz. 9.00 zaczęły się zmagania ostatniej kolejki Małej Ligi Popradzkiej pod honorowym patronatem Wójta Gminy Łącko, Pana Jana Dziedziny. Rywalizowały najmłodsze dzieci z Łącka (SP Gol), Rytra (Poprad), Muszyny (UKS Muszynianka) i oczywiście starosądeckie Sokoliki. Łącznie zebrało się i grało 9 drużyn. Rozpiętość wiekowa uczestników była tutaj dość spora - 2007 rocznik to najstarsi, a najmłodszych było dwóch chłopców z Rytra i Łącka - rocznik 2010!

Jednak ani różnice wiekowe, ani umiejętnościowe nie były najważniejsze - ważna była integracja, porównanie swoich umiejętności, czyli zabawa, a właściwie ZABAWA! Nie znaczy to jednak, że organizator Ligi wysypał halę piaskiem i budowaliśmy zamki i babki piaskowe. Na całkiem poważnie i z niesamowitymi pokładami ambicji graliśmy w piłkę nożna, dostarczając licznie zebranym rodzicom ogromnych emocji. Głośno oklaskiwane przez całe rozgrywki dzieci, odwzajemniły się im podczas ceremonii zakończenia, dziękując im za obecność na trybunach, wsparcie i opiekę. Był to bardzo ciepły i zapadający w pamięci i sercu moment całej Małej Ligi.

Zabawa przednia, podnoszenie umiejętności ważne, ale jak to w sporcie istotna jest też rywalizacja i dla wielu najważniejsza, jej medalowa strona. Piękne bramki, wygrane i skrupulatnie zbierane punkty, przerodziły się w tabelę, a tabela w Puchary. W niej, jak się można było spodziewać, prym wiodły ekipy najstarszych piłkarzy z rocznika 2007 i to one zajęły pierwsze trzy miejsca. Na czele UKS Muszynianka I, potem SP Gol Łącko I (czerwone), a trzecie miejsce Sokoliki 2007. Czwarte miejsce przypadło ekipie SO Gol Łącko II (czarne), a piąte miejsce zajęła drużyna Popradu Rytro I. Dalsza kolejność wygląda tak: miejsce piąte UKS Muszynianka II, miejsce piąte Sokoliki 2008, miejsce piąte SP Gol III, miejsce piąte Poprad Rytro II. Możliwe, że od miejsca piątego do ...piątego kolejność wyglądała ciut inaczej ...ale kto to spamięta! :)

Wyróżniono również najlepszych zawodników w każdej drużynie, najlepszego strzelca, najsympatyczniejszą dziewczynkę i ...najmłodszego zawodnika. Oczywiście każdy zawodnik zaś otrzymał pamiątkowy medal i kalendarz.

Na ręce Janka Mrówki i całej Szkółki Piłkarskiej GOL Łącko, kierujemy wielkie podziękowania za Organizację I edycji Małej Ligi Popradzkiej.

Do zobaczenia za rok!

rm